Anaokulumuzda Yaşam

Anaokulumuzda 3-6 yaş grubu çocukların tüm gelişim alanlarındaki becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Her yaş grubuna özel, gelişimsel özellikleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim programları ve tüm etkinlikler, çocuk merkezli öğrenme ilkesi ile çocukların bireysel farklılıkları, ilgi alanları ve gelişim düzeyleri göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

Günlük program içerisinde yaş gruplarına uygun etkinlikler, oyunlar ve proje çalışmaları eğitim programımızın temelini oluşturur. Planlama, sorgulama, araştırma ve tartışma ortamı sağlanarak çocukların üretken bireyler olmalarına çalışılır. Ana sınıflarımızda eğitim programları oluşturulurken temelde ilköğretime hazırlayıcı nitelikte olması, görsel algı ve dikkat çalışmaları ile çizgi çalışmaları esas alınmıştır. Eğitim programımızda Türkçe dil etkinliği, STEM-A, kodlama, fen-matematik, okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları, drama, müzik, yaratıcı dans, bahçe etkinlikleri ve İngilizce yer almaktadır. Temel eğitsel etkinliklerimize ek olarak görsel sanatlar, jimnastik, satranç, akıl oyunları, deney, düşünme becerileri, müzik derslerinden oluşan branşlarımız ile eğitim müfredatımız desteklenmektedir.

Anaokulu öğrencilerimize; iş birliğine dayalı, sorumluluk kazanabilecekleri, yaratıcı olma, sorun çözme, sorumluluk alma, yapıcı olma, girişimci ve üretken olma, topluma ve kendisine yararlı bireyler olma gibi beceriler çocuk merkezli olarak doğal bir biçimde kazandırılmaktadır. Eğitim-öğretimde çocuklarımızın yoğun bir iç disiplin alarak çok küçük yaşlarda “Başarılı İnsan Olma” modelini öğrenmeleri hedeflenir.

Aylık eğitim programları, o ay işlenecek konular, duyurular ve diyetisyen tarafından hazırlanan yemek listemiz velilerimizle ile her ayın ilk günü mobil uygulama aracılığı ile paylaşılır.

Beslenme

Öğrencilerimize dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilmek amacıyla gün içinde sabah kahvaltısı, meyve saati, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.

Yemek listelerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu’nun yayınladığı “OKUL ÖNCESİ VE OKUL ÇAĞI ÇOCUKLARA YÖNELİK BESLENME ÖNERİLERİ VE MENÜ PROGRAMLARI” doğrultusunda uzman diyetisyen hazırlanır yemek listesine göre okul mutfağında, hijyenik koşullarda hazırlanır. Oluşturulan aylık listeler düzenli olarak velilerimize gönderilir.

Sağlık

Öğrencilerin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi okul tarafından izlenmektedir.

Okulumuz gün içinde okulda rahatsızlanan öğrencilere gerekli müdahalede bulunur. Hastalık durumlarında okul yönetimi öğrencilerin velilerine haber verir ve öğrencilerin veli nezaretinde evlerine gönderilmelerini sağlar. Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde ilaç verilmez. Özel Ataşehir Hastanesi ile olan kurumsal anlaşmamız doğrultusunda ihtiyaç halinde ilk müdahale hastane yetkilileri tarafından okulumuzda yapılır.

Velilerimiz çocuklarını, nöbetçi öğretmen eşliğinde saat 18.30´a kadar (ulaşım velilerimize ait olmak koşuluyla) okulda bırakabilirler.