Özel Günler

1

Özel Günler

Özel gün ve kutlamalar eğitim ve öğretimin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kutlamalar sosyalleşmeyi, çocuklarımızın içinde yaşadıkları toplumsal değerlerin farkına varmayı, farklı kültürlere de saygı duymayı ve değer vermeyi teşvik eder.

2

Hoş Geldiniz Partisi

Okulumuza yeni başlayan çocuklarımızın ilk günlerindeki heyecanlarını paylaşmak, güven duygularını arttırmak, diğer arkadaşlarıyla iletişimlerini başlatmak onlara okulumuza “Hoş Geldiniz” demek amacıyla her eğitim yılının başında “Hoş Geldiniz Partisi” yapılır.

3

Cumhuriyet Balosu

Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü her yıl Anaokulu’nda coşku ile kutlanır.

4

Yılbaşı Balosu

Yeni yılı karşılama coşkusunun ve heyecanının çocuklara yaşatılması amacıyla Anaokulu’nda özel etkinlikler ve kutlamalar yapılır.

5

23 Nisan

Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Anaokulu’nda bir hafta süren etkinlikler ve düzenlenen çocuk şenliği ile coşku içinde kutlanır.

6

Yıl Sonu Sergisi

Çocuklar, bireysel veya grup olarak çalıştıkları, temalara ilişkin iki veya üç boyutlu, farklı materyaller kullanarak oluşturdukları ürünleri “Sene Sonu Sergisi’nde arkadaşlarının, öğretmenlerin ve ailelerinin beğenisine sunarlar.

7

100. Gün Etkinlikleri

Çocuklarımız, okulların açıldığı ilk günden itibaren takvim çalışması ile kaçıncı günde olduklarını takip eder, 100. güne geldiklerinde ise matematik etkinleriyle bağlantılı çeşitli etkinlikler, projeler yapar ve koridorlarda sergilerler.